چه خواهد شد اگر مردم نتوانند تعداد لایک های یک پست در اینستاگرام را مشاهده کنند؟

 

 

احتمالا رقابت کمتر, فشار کمتر و شخصی تر.

شبکه اجتماعی اینستاگرام که در ماه می در کانادا این تئوری را آغاز کرد, اخیرا این آزمایش را در ۶ کشور دیگر شروع کرده است.

به عنوان بخشی از این آزمایش کاربران اینستاگرام در کشورهای ژاپن, استرالیا, نیوزیلند, ایتالیا, ایرلند و برزیل دیگر قادر به مشاهد تعداد لایک پستها و تعداد بازدید ویدئوها نیستند.

کاربران هنوز قادر به مشاهده کسانی که پست را لایک کرده یا ویدئو را مشاهده کرده هستند اما خبری از تعداد بازدید یا لایک نیست.

البته کاربران میتوانند وقت خود را صرف شمارش دستی لایک ها و بازدیدها کنند.

 

چه میشود اگر از دست لایک ها خلاص شویم ؟

سین کیم سخنگوی اینستاگرام روز پنج شنبه گفت: “ما در حال گسترش آزمایش هستیم تا حس بهتری از تجربیات و تجارب افراد جامعه جهانی داشته باشیم.”

هیچ اطلاعاتی در مورد آزمایشاتی که در کانادا انجام گرفته است به اشتراک گذاشته نشده و همچنین اعلام نشده که آزمایشات در هر کشوری چه مدت انجام خواهد شد. همچنین مشخص نیست که نتیجه این آزمایش چگونه اندازه گیری میشود.

در اواخر ماه آوریل، آدام موسری، رئیس، در رویداد سالانه خود برای توسعه دهندگان اعلام کرد که آزمایش در کانادا آغاز می شود.

موسری در این رویداد گفت: “ما نمی خواهیم احساس رقابت داشته باشیم.” “ما نمی خواهیم مردم نگرانی های کوچکی درباره اینکه پست آنها چه تعداد  لایک میگیرد, داشته باشند, در عوض زمان بیشتری برای افرادی که به آنها علاقه مندند، صرف کنند.”

 

 

روز چهارشنبه، موسری در توئیتر اعلام کرد که آزمایش در شش کشور دیگر اجرا خواهد شد.

واکنش ها نسبت به گسترش آزمایش متفاوت بود. بعضی، مانند تروی سیوان خواننده، از تغییرات حمایت کردند.

سیوان، خواننده استرالیایی با بیش از یک میلیون فالوور، روز پنج شنبه در توییتر گفت: ‘خوشحالم که جوانان قرار نیست ارزش خود را بر اساس تعداد لایک هایی که پست شان میگیرد, تعیین کنند.’

 

رزآنا پرسل مدل ایرلندی نیز, تقریبا با همان میزان فالوور، از این تغییر استقبال کرد.

خانم پرسل گفت: ‘من پیام های بسیاری از دختران جوان در مدرسه دریافت می کنم که می گویند چقدر افسرده هستند و احساس می کنند که آنها به اندازه کافی خوب نیستند، زیرا همسالانشان دوست داشتنی تر از آنها هستند.’ ‘ما به اندازه کافی چیزهایی در جامعه هستیم تا خودمان را با آنها مقایسه کنیم، بنابراین خلاص شدن از اعداد تنها می تواند چیز خوبی باشد’.

 

اما همه در مورد پنهان کردن تعداد لایک هیجان زده نیستند.

آدام لیاو، آشپز و نویسنده استرالیایی با فالوورهای بیشتر، در توییتر گفت: ‘این تغییر’ یک اشتباه بزرگ ‘بود که در نهایت به مرگ منجر شد.

لیاو در توییتر گفت: ‘همچنین، من فکر می کنم این حرکت بخاطر مقابله با اینفلونسرهاست.’ ‘آنها میبینند که میلیون ها میلیارد دلار پول تبلیغات مستقیما در جیب کسانی که خارج از سیستم خودشان هستند, سرازیر میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *