زمانی که شما به عنوان یک اینفلونسر در تلاش برای ورود به یک تجارت هستید ، تعیین میزان ارزش محتوای شما برای یک برند می تواند دلهره آور باشد. مطمئناً ، کایلی جنر برای هر پست حدود یک میلیون دلار دریافت می کند ، اما اگر کمی از ۱۴۴ میلیون فالوور او را داشتید چه مبلغی درخواست میکردید؟

جهاوا براون که پیج اینستاگرامش “Onlygirlboyz”  هفتادو پنج هزار فالوور دارد, به بیزنس اینسایدر گفته: “اینکه چه چیزی قیمت اسپانسری یا تبیلغات رو تعیین میکنه خیلی سخته.”

براون با بیزنس اینسایدر درمورد مقیاس مورد استفاده در تعیین قیمت های خود هنگام مذاکره با شرکت ها در مورد پست های اسپانسری و اینکه چگونه توانسته است از طریق کار آنلاین خود به هدف خود یعنی درآمد شش رقمی دست یابد, گفتگو کرده است.

 

قانون شست

براون گفت پس از مدتی حضور در فضای مجازی ، او اکنون برای یک پست یا استوری حدوداً ۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار دریافت می کند. او گفت که برای کسی با تعداد فالوور مشابه یک میانگین قیمت وجود دارد اما کسانی رو میشناسد که با همان تعداد فالوور تا ۳۰۰۰ دلار هم دریافت میکنند.

بروان قبل از شروع شغل آنلاین خود مشغول نگهداری از ۳ فرزند خود بود. در این مدت ، او به طور مداوم در وبلاگ های لایف استایل فعال بود ، که به گفته وی همین امر انگیزه ای برای شروع کارش شد.

او گفت که از سه سال پیش که فعالیت بلاگ خود را شروع کرده, همیشه بطور جدی بدنبال اهداف خود برای درآمدزایی بوده است.

او گفت پس از جذب چند هزار نفر فالوور اول خود ، او شروع به تحقیق در مورد نحوه تعیین نرخ دریافتی برای پستهای تبلیغاتی کرد.

براون برای کمک به دیگر وبلاگ نویسان مراجعه کرد و گفت که قانون شست در این صنعت برای یک پست تبلیغاتی معمولاً چیزی حدود ۱۰۰ دلار برای هر ۱۰ هزار فالوور, تعیین میکنید.

این یک قاعده کلی برای تعیین قیمت تبلیغات در قانون شست است اما فاکتورهای دیگری مانند کیفیت پست ها, میزان بازدید و هزینه نمایندگی هم در آن تاثیر گذار است

وی گفت: پس از گذشت حدود شش ماه کار بر روی برند دیجیتال خود، شروع به کسب درآمد کرد. در ابتدا دریافت ۳۰۰ دلار برای یک پست تبلیغاتی بسیار هیجان انگیز بود ، اما زمانیکه او متوجه شد که دیگر اینفلونسرها چه میزان برای تبلیغات دریافت میکنند، شروع به افزایش قیمت های خود کرد.

 

 

نکاتی برا افزایش قیمت ها

بروان هنگامی که یک اینفلونسر در آمازون بود کشف کرد که چه فرصت های تبلیغاتی زیادی دارد در حالی که او یک زن رنگین پوست است.

او گفت ، فکر می کنم برندها بالاخره متنوع تر میشوند. به نظر می رسد که تعداد بلاگرهای سیاه سبک بیشتری از مادران بلاگر وجود دارد، بنابراین به نظر می رسد درخواست های زیادی دریافت کنم زیرا گزینه های زیادی در این بخش وجود ندارد.

به گفته وی به طور متوسط ​​هشت درخواست اسپانسری در هر هفته دریافت میکند.

او با مارک هایی مانند دیزنی والمارت و تارگت برای پست های اسپانسری کار کرده است و در مواردی خاص ، وی هیچ مبلغی دریافت نمی کند. به عنوان مثال ، در ازای تبلیغات ، دیزنی براون و خانواده اش را به یک سفر دیزنی کروز لاین فرستاد ، که هزینه آن بطور کامل توسط شرکت دیزنی پرداخت شد از جمله هزینه پرواز و غذا. به گفته وی هیچ هزینه ای برای تبلیغات از دیزنی دریافت نکرده است.

سایر عوامل ، مانند انحصاری بودن ، نقش زیادی در اینکه یک اینفلونسر چه مبلغی دریافت میکند دارد. او گفت انحصاری بودن هنگامی است که بطور مثال یک برند از اینفلونسر درخواست می کند تا حدود سه ماه با مارک های مشابه کار نکند.

این فرصت های زیادی را از بین می برد ، و مردم باید هزینه آن را بپردازند. اگر نمی خواهید که من با برندهای دیگر همکاری کنم پس هزینه اضافی دریافت میکنم. من همیشه می پرسم ، انحصاری از نظر شما چیست؟ و بعضی ها آن را از قرارداد خارج می کنند و مبلغ اضافی نمی پردازند.

براون گفت که او آخر هفته را صرف عکاسی برای شبکه های اجتماعی میکند و در طول هفته ، قبل از بیدار کردن بچه های خود کارهایی و بعد از اینکه آنها به رختخواب میروند, کارهای مربوط به شغلش را انجام میدهد.

وی افزود, هدف من امسال این بود که به درآمد شش رقمی برسم و بیشتر مردم فکر نمی کنند شما می توانید به عنوان یک اینفلونسر کوچک به این رقم دست یابید اما من امسال به آن رسیدم.

 

ترجمه: فالوو تک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *